დოდო აბაშიძის დაბადებიდან 100 წლის  იუბილეს აღსანიშნავად საქართველოს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გამოფენ...
თბილისის საარქივო ფილმების მესამე საერთაშორისო ფესტივალი „პირველი მერცხლით“ დაიხურა
საქართველოს ეროვნული არქივის კინოთეატრში საარქივო ფილმების მესამე საერთაშორისო ფესტივალი ნანა მჭედლიძის ფილმით „პი...
1924 წლის ანტისაბჭოთა ეროვნული მოძრაობის შესახებ საარქივო დოკუმენტები ეროვნული არქივის ვებგვერდზეა ხელმისაწვდომი
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის ვებგვერდზე ანტისაბჭოთა ეროვნული მოძრაობის ამსახველი საარქივო დოკუმენტ...
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის თბილისის საარქივო ფილმების მესამე საერთაშორისო ფესტივალუს ფარგლებში პ...

To mark the 100th anniversary of Dodo Abashidze's birth, an exhibition titled "Dodo Abashidze – 100" has opened at...
The third international festival of archival films concluded at the National Archives of Georgia’s cinema with a s...
A collection of archival documents reflecting the anti-Soviet national movement has been published on the National Archi...
As part of the Third International Festival of Archival Films organized by the National Archives of Georgia, a panel dis...