სტაჟირების ახალი პროგრამა ეროვნულ არქივში
იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის ცენტრალურ აპარატში, ცენტრალურ და რეგიონულ არქივებში სტაჟირების მორიგი ეტაპი ხვალ დაიწყება.
დღეს ეროვნული არქივის გენერალური დირექტორი თეონა იაშვილი კონკურსის წესით შერჩეულ სტაჟორებს  შეხვდა,  მათ სტაჟირების პროგრამის მიზნები გააცნო და წარმატებული საქმიანობა უსურვა.
2014 წლის თებერვალსა და მარტში ეროვნული არქივის სისტემაში ჩატარდა სტაჟირების კონკურსის შესარჩევი ეტაპები (ტესტირება ზოგად უნარ-ჩვევებში და ზეპირი გასაუბრება). კონკურსის შედეგად შეირჩა 23 წარმატებული სტაჟიორი, რომლებიც ეროვნულ არქივში სტაჟირების კურსს გაივლიან.
სტაჟირების პროგრამა სტაჟიორს საშუალებას აძლევს, შეისწავლოს და გაიაროს თეორიული კურსი ეროვნული არქივის შესაბამისი სტრუქტურული ერთეულის შესახებ და მიიღოს დოკუმენტებთან მუშაობის პრაქტიკული გამოცდილება.

New Program of Internship at the National Archives
The next stage of the Internship Program will begin tomorrow at the central office, central and regional archives of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia.
Ms. Teona Iashvili, general director of the National Archives met the interns, who were chosen through competition, acquainted them with the aims of the internship program and wished them successes.
In February and March of 2014 the competition was held at the National Archives. 23 successful candidates were chosen.
The Internship program gives opportunity to gain information and theoretical knowledge about the respective unites of the National Archives and acquires the practical experience about working with the documents.