საგანმანათლებლო პროექტის ნახევარფინალური თამაში 26 აპრილს გაიმართება
იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტის - „საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკა“  - ნახევარფინალური თამაში  2018 წლის 26 აპრილს თბილისში, ბათუმსა და ქუთაისში ერთდროულად გაიმართება.
ნახევარფინალში მონაწილეობას მიიღებს პროექტში დარეგისტრირებული საქართველოს დედაქალაქისა და რეგიონების 374 სკოლის გუნდი, თითოეული 6 მოსწავლის შემადგენლობით.
ღონისძიება საქართველოს პირველი რესპუბლიკის დაარსებიდან 100 წლის იუბილეს ეძღვნება. ნახევარფინალურ და ფინალურ თამაშებს წარუძღვება საქართველოს კლუბი “რა? სად? როდის?”.
ნახევარფინალში საუკეთესო შედეგის მქონე 60 სკოლის გუნდი ფინალში გადავა. ფინალური თამაში კი 21 მაისს თბილისში გაიმართება. პროექტის გამარჯვებულები პრიზებითა და სიგელებით  დაჯილდოვდებიან.

The Semifinal of the Educational Project will be held on April 26
The semifinal of the educational project of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia – “The First Republic of Georgia” – will be held on April 26, 2018 in Tbilisi, Batumi and Kutaisi simultaneously.
374 registered teams from the regions and the capital of Georgia will take part in the semifinal, with 6 members in each.
The event is dedicated to the 100th anniversary of the establishment of the First Republic of Georgia. The semifinal and final stages will be led by a Georgian club “What? Where? When?”.
60 schools, having the best results in the semifinal, will compete in the final. The final stage will be held on the 21st of May in Tbilisi. The winners of the project will be awarded with prizes and certificates.