ეროვნულმა არქივმა თსუ პროფესიული სწავლების ცენტრის სტუდენტებს უმასპინძლა
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესიული სწავლების ცენტრის პროგრამა „საოფისე საქმის“ სტუდენტები, რომლებიც „დოკუმენტების არქივისთვის გადაცემის მომზადების“ მოდულს სწავლობენ, საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის მუშაობას გაეცნენ.
სტუმრებმა დაათვალიერეს ეროვნული არქივის დოკუმენტების საცავი, იქ დაცული ისტორიული და სახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის დოკუმენტები; ამასთან, გაეცნენ  დოკუმენტების რესტავრაციის ლაბორატორიის მუშაობას, მიიღეს ინფორმაცია საქართველოს ეროვნული არქივის ფუნქციებისა და მუშაობის ზოგადი პრინციპების შესახებ.
საქართველოს ეროვნული არქივი აქტიურად თანამშრომლობს სასწავლო დაწესებულებებთან, რათა საარქივო საქმით დაინტერესებულ ახალგაზრდებს ამ დარგის მუშაობის სპეციფიკა გააცნოს.

The National Archives hosted the students of the Professional Training Center of TSU
Tbilisi State University Vocational Training Center Program "Office Work" students who are studying the module "Preparation for Transfering Documents to the Archive" got acquainted with the work of the National Archive of the Ministry of Justice of Georgia.
The guests viewed the storage of documents at the National Archives, including documents of historical and state importance kept there. In addition, they got acquainted with the work of the document restoration laboratory and received information about the functions and general principles of the work of the National Archives of Georgia.
The National Archives of Georgia actively cooperates with educational institutions in order to introduce the specifics of work in this field to young people interested in archival work.