ეროვნული არქივის სტაჟიორებს სერტიფიკატები გადაეცათ
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივში სტაჟირების მორიგი პროგრამა დასრულდა. 29 მაისს ეროვნული არქივის გენერალურმა დირექტორმა თეონა იაშვილმა  ცხრამეტ სტაჟიორს სერტიფიკატები და სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა.
ეროვნული არქივის სხვადასხვა სტრუქტურულ ერთეულში სტაჟიორობის მსურველთაგან  2012 წლის ნოემბერში კონკურსის წესით ოცდაათი კანდიდატი შეირჩა. ისინი 26 ნოემბერიდან სტაჟირებისათვის განაწილებულნი იყვნენ: საისტორიო, უახლესი ისტორიის, კინოფოტოფონოდოკუმენტების, თბილისის ცენტრალურ არქივებში, აღმოსავლეთის რეგიონალურ არქივში, ეროვნული არქივის ცენტრალური აპარატის განყოფილებებში, დოკუმენტების რესტავრაციისა და მიკროფილმირების ლაბორატორიასა და სამეცნიერო-საცნობარო ბიბლიოთეკაში.
სტაჟიორთა ნაწილმა სტაჟირება 3 თვის შემდეგ დაასრულა, უმეტესობა კი პროგრამაში სრულად  - 6 თვის განმავლობაში მონაწილეობდა.

Interns of the National Archives were awarded with Certificates
Next internship program was finished at the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia. Teona Iashvili, general director of the National Archives awarded 19 interns today with certificated and memorable gifts.
30 candidates were chosen through competition in November, 2012 for the internship in different structural unites of the National Archives. Since November, 26 they were distributed in Historical, Contemporary History, Audio-Visual, Tbilisi Central Archives, and Regional Archive of East, divisions of the Central Office of the National Archives, Laboratory of Restoration and Scientific-Reference Library.
Part of the interns finished the internship program after 3 months, but most of them participated entirely – 6 months – in the program.
Next competition for internship at the National Archives of Georgia will be announced in the nearest future.