ეროვნული არქივის ახალი მულტიმედიური გამოფენა დავით კლდიაშვილის იუბილეს მიეძღვნა
დავით კლდიაშვილის დაბადებიდან 160 წლის იუბილეს აღსანიშნავად საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულმა არქივმა მულტიმედიური გამოფენა მოამზადა.
კლასიკოსი მწერლის ცხოვრებისა და შემოქმედების შესახებ ეროვნულ არქივში დაცული ფოტოები, კინოდოკუმენტები, ავტოგრაფები, წერილობითი დოკუმენტები, პუბლიკაციები, მისი ნაწარმოებების მიხედვით გადაღებული ფილმების კადრები ფართო საზოგადოებას ამ ფორმატით პირველად წარედგინა.
დავით კლდიაშვილი 1862 წლის 11 სექტემბერს (ძველი სტილით 29 აგვისტოს) სოფელ სიმონეთში სამსონ კლდიაშვილისა და კესარია ღოღობერიძის ოჯახში დაიბადა.

The new multimedia exhibition of the National Archives was dedicated to the anniversary of Davit Kldiashvili
To celebrate the 160th anniversary of Davit Kldiashvili's birth, the National Archive of the Ministry of Justice of Georgia prepared a multimedia exhibition.
Photographs, film documents, autographs, written documents, publications about the life and work of the classic writer preserved in the National Archive, footage of films based on his works were presented to the general public in this format for the first time.
Davit Kldiashvili was born on September 11, 1862 (August 29 in the old style) in the village of Simoneti in the family of Samson Kldiashvili and Kesaria Ghoghoberidze.