ეროვნულ არქივს საფრანგეთის კინემატოგრაფიის ეროვნული ცენტრის დირექტორი ეწვია
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივს დღეს საქართველოს კინემატოგრაფიის ეროვნული ცენტრის მოწვევით თბილისში მყოფი საფრანგეთის კინემატოგრაფიის ეროვნული ცენტრის დირექტორი ერიკ გარანდო და თურქეთში საფრანგეთის საკონსულოს რეგიონული ატაშე აუვიოვიზუალურ საკითხებში ფანი ობერ მალორი ეწვივნენ.
სტუმრებს საქართველოს კინემატოგრაფიის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელი ნანა ჯანელიძე და ცენტრის სხვა თანამშრომლები ახლდნენ.
ეროვნული არქივის კინოფოტოფონოდოკუმენტების ცენტრალური არქივის დირექტორმა გიორგი კაკაბაძემ და მისმა მოადგილემ ნინო ძანძავამ სტუმრებს გააცნეს ეროვნულ არქივში კინომასალების დაცვის პირობები, დაათვალიერებინეს კინოფირების საცავები. ისაუბრეს იმ უნიკალურ კინოარქივზე, რომელსაც საქართველოს ეროვნული არქივში ინახება.
მხარეები შეთანხმდნენ სამომავლოდ თანამშრომლობის გაღრმავებაზე, რაც მოიცავს გამოცდილების გაზიარებასა და ერთობლივი პროექტების განხორციელებას.

Director of the National Center of Cinematography of France visited the National Archives
Director of the National Center of Cinematography of France, Eric Garandeau and the Regional Attache of the Consulate of France in Turkey in audio-visual affairs, Fany Ober Mallor, with the invitation of the Georgian National film center, visited the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia today.
The guests were accompanied by the head of the Georgian National Film Center, Nana Janelidze and the other employees of the center.
Director of the Central Audio-Visual Archives of the National Archives, Giorgi Kakabadze and the Deputy Director, Nino Dzandzava acquainted the guests with the preservation conditions of film materials at the National Archives, guided them at the film tape depositories; talked about the film archive  that was preserved at the National Archives.
The sides agreed to deepen the future cooperation that considers sharing the experience and implementing of the joint projects.