სემინარი არქივებისა და საქმისწარმოების სამსახურების თანამშრომელთათვის
საქართველოს იუსტიციის სამინიტროს ეროვნული არქივი საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების ეროვნული კომისიისა და აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის აღმასრულებელი დაწესებულებების არქივებისა და საქმისწარმოების სამსახურების თანამშრომელთათვის ერთკვირიან სემინარს ატარებს.
ღონისძიების მიზანია, მონაწილეები გაეცნონ საარქივო საქმისა და საქმისწარმოების ძირითად საკითხებს, ამ მიმართულებით განხორციელებულ სიახლეებსა და მოქმედ საკანონმდებლო ბაზას.
სემინარის ბოლოს მონაწილეები დაათვალიერებენ ეროვნული არქივის საისტორიო ცენტრალური არქივის საცავს და დოკუმენტების რესტავრაციის ლაბორატორიას.
აღსანიშნავია, რომ ეროვნული არქივის ფუნქციაში შედის დაწესებულებათა არქივების მუშაობასა და ეროვნულ არქივში ჩასაბარებლად დაწესებულებათა დოკუმენტაციის მომზადებაზე ორგანიზაციულ-მეთოდიკური ხელმძღვანელობა. სწორედ ამიტომ, ეროვნული არქივი სახელმწიფო სამსახურების არქივებისა და საქმისწარმოების სამსახურების მუშაკთა კვალიფიკაციის ამაღლებისათვის სემინარებს პერმანენტულად ატარებს.

Seminar for the Employees of the Archives and Business Correspondence Departments
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia holds one week seminars for the employees of the archives and business correspondence departments of the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission and the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia.
The aim of the arraignment is to acquaint the participants with the main issues of the archival affair and business correspondence, novelties of this field and legislative base in force.
After the seminar the participants will inspect the depositories of the Central Historical Archive and Laboratory of Documents’ Restoration of the National Archives of Georgia.
For the information, the organizational-methodical guidance of work of the institutional archives and preparation of the institutional documents to be transferred to the archive represents one of the functions of the National Archives. That’s why such seminars are held permanently.