საქართველოს ეროვნული არქივი და პოლონეთის ეროვნული მეხსიერების ინსტიტუტი ერთობლივ პროექტებს განახორციელებენ
საქართველოს ეროვნული არქივი და პოლონეთის ეროვნული მეხსიერების ინსტიტუტი სასწავლო და სამეცნიერო სფეროში თანამშრომლობას იწყებენ.
ინსტიტუტის დელეგაცია ვიცე-პრეზიდენტ კაროლ პოლეიოვსკის ხელმძღვანელობით ეროვნულ არქივს ეწვია და გენერალურ დირექტორ თეონა იაშვილთან ერთობლივი პროექტების განხორციელების შესაძლებლობა განიხილა.
ეროვნული არქივის თანამშრომლები მონაწილეობას მიიღებენ პოლონეთის ეროვნული მეხსიერების ინსტიტუტის მიერ სხვადასხვა საარქივო თემაზე ორგანიზებულ სემინარებში.
თანამშრომლობა ასევე მოიცავს სამეცნიერო-კვლევით პროექტებს საბჭოთა მმართველობის, დიდი ტერორის, მეორე მსოფლიო ომის, პოლონეთ-საქართველოს ურთიერთობის და სხვა თემებზე. ჩატარებული კვლევების შედეგად მომზადდება ერთობლივი გამოცემები და ექსპოზიციები.

The National Archives of Georgia and the Institute of National Memory of Poland will implement joint projects
The National Archives of Georgia and the Institute of National Memory of Poland are starting to cooperate in the educational and scientific field.
The delegation of the Institute, under the leadership of Vice-President Karol Polejowski, visited the National Archives and discussed the possibility of implementing joint projects with the General Director Teona Iashvili.
Employees of the National Archives will participate in seminars on various archival topics organized by the Institute of National Memory of Poland.
Cooperation also includes scientific research projects on Soviet rule, Great Terror, World War II, Polish-Georgian relations and other topics. Joint publications and expositions will be prepared as a result of the conducted research.