„ოქროს მატჩი“ - ეროვნული არქივის კვირის დოკუმენტი
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი აგრძელებს პროექტს „კვირის დოკუმენტი“, რომლის ფარგლებშიც დღეს კინოდოკუმენტის - ფილმ „ოქროს მატჩის“ - ფრაგმენტები გამოქვეყნდა.
ფილმი ეძღვნება 1964 წლის 18 ნოემბერს საბჭოთა კავშირის პირველობაზე თბილისის „დინამოსა“ და მოსკოვის „ტორპედოს“ შორის ტაშკენტში გამართულ საფეხბურთო მატჩს, რომლის დროსაც  გამარჯვება „დინამომ“ მოიპოვა.  ფილმის სცენარის ავტორი და რეჟისორია შოთა ქარუხნიშვილი, კომენტატორები: ეროსი მანჯგალაძე და კოტე მახარაძე.
პროექტი „კვირის დოკუმენტი“ ითვალისწინებს ეროვნული არქივის ფონდებში დაცული წერილობითი, ფოტო, აუდიო და კინომასალის გამოქვეყნებას როგორც ეროვნული არქივის ვებგვერდზე - http://archives.gov.ge/ge/kviris-dokumenti, ისე არქივის გვერდზე სოციალურ ქსელში: https://www.facebook.com/NationalArchivesofGeorgia
პროექტის მიზანია, კიდევ უფრო მეტად ხელმისაწვდომი გახდეს საზოგადოებისთვის ეროვნულ არქივში დაცული მრავალფეროვანი მასალა.

“Golden Match” – Weekly Document of the National Archives
The National Archives of Georgia continues its project “Weekly Document”. In the frame of the project today the fragments from the film document “Golden Match” will be presented.
The film is dedicated to the football match held in Tashkent between Tbilisi “Dinamo” and Moscow “Torpedo” on November 18, 1964. The victory was gained by “Dinamo”. The author of the film script and director is Shota Karukhnishvili, commentators: Erosi Manjgaladze and Kote Makharadze.
The project “Weekly Document” considers to display the written, photo, audio and film materials preserved at the fonds of the National Archives on the official webpage http://archives.gov.ge/ge/kviris-dokumenti, as well as on the page of the archives’ social network https://www.facebook.com/NationalArchivesofGeorgia.