კვირის დოკუმენტი ეროვნული არქივისგან
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი იწყებს ახალ პროექტს „კვირის დოკუმენტი“, რომლის ფარგლებში ყოველკვირეულად შეირჩევა და გამოქვეყნდება ეროვნული არქივის ფონდებში დაცული წერილობითი, ფოტო, აუდიო ან კინომასალა.
დოკუმენტი განთავსდება როგორც ეროვნული არქივის ვებგვერდზე - http://archives.gov.ge/ge/kviris-dokumenti ისე არქივის გვერდზე სოციალურ ქსელში: https://www.facebook.com/NationalArchivesofGeorgia.
პროექტის მიზანია, საზოგადოებისთვის კიდევ უფრო ხელმისაწვდომი გახდეს ეროვნულ არქივში დაცული მრავალფეროვანი მასალა.
პროექტ ”კვირის დოკუმენტის” პირველი დოკუმენტი იქნება ფოტოსურათი, რომელიც ასახავს 1945 წელს აშშ-ის პრეზიდენტ ფრანკლინ რუზველტის ვაჟის, ელიოტ რუზველტის და მისი მეუღლის, ფეი ემერსონის ვიზიტს თბილისში, კერძოდ მხატვრული ფილმის ”აკაკის აკვნის” გადასაღებ მოედანზე.

Weekly Document from the National Archives
The National Archives of Georgia begins a new project “weekly Document”. In its frames a written, photo, audio or a film document will be chosen and published every week.
The document will be placed on the official web page of the National Archives http://archives.gov.ge/ge/kviris-dokumenti, as well as on the social network of the archive.
The first document of the project “Weekly Document” will be photo, depicting the visit of the son of the President of USA Roosevelt, Eliot Roosevelt and his spouse, Faye Emerson in 1945. They attended the filming location of the feature film “Cradle for Akaki” (“Akakis Akvani”).