გამოფენა „საქართველოს მწვერვალები“
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გამოფენა „საქართველოს მწვერვალები“ გაიხსნა.
ექსპოზიციაზე წარმოდგენილია ფოტომასალა, რომელზეც კავკასიონის მთავარ წყალგამყოფ ქედსა და მის განშტოებებზე არსებული სხვადასხვა გამორჩეული მწვერვალია ასახული. საქართველოს ეროვნული არქივი ინახავს მრავალ ფოტოდოკუმენტს, რომლებიც  დიმიტრი ერმაკოვის, ვიტორიო სელას, გიორგი ნიკოლაძის კოლექციებშია გაერთიანებული. ამ ფოტოებზე აღბეჭდილი საქართველოს მწვერვალები სილამაზით, სიმკაცრითა თუ დახვეწილი გეომეტრიული ფორმებით სამუდამოდ ნუსხავმნახველს.
ფოტოექსპოზიცია „საქართველოს მწვერვალები“ ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში 2020 წლის იანვრის ბოლომდე გაგრძელდება.

Exhibition "Mountain Peaks in Georgia"
Exhibition "Mountain Peaks in Georgia" was opened at the Exhibition Pavillion of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia.
The exposition consists photo material, depicting several of distinguished peaks, located at the main watershed of the Caucasus and its branches. The National Archives of Georgia is rich with the photo documents, preserved in the collections of Dimitri Ermakov, Vittorio Sella, and Giorgi Nikoladze. Magnificent peaks on photos impress the viewer with their beauty, severity, and refined geometric shapes once for all.
Among the exhibits are also the photos from the collection of the National Parliamentary Library of Georgia and Dimitri Silakadze's private archive.