გამოფენა „პატრიარქი ილია II“ ეროვნული არქივის ვებგვერდზეა ხელმისაწვდომი
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის მომზადებული გამოფენისპატრიარქი ილია II“ დათვალიერება ამიერიდან ეროვნული არქივის ვებგვერდზე, ონლაინ არის შესაძლებელი.
ექსპოზიცია წარმოაჩენს პატრიარქის მრავალმხრივ მოღვაწეობას: ეკლესიის აღორძინებას, სასულიერო განათლების განვითარებას, მის კულტურულ, საგანმანათლებლო და საზოგადოებრივ საქმიანობას და მიზნად ისახავს საზოგადოებისათვის კიდევ ერთხელ შეეხსენებინა პატრიარქის განსაკუთრებული როლი საქართველოს სულიერ, კულტურულ თუ საზოგადოებრივ ცხოვრებაში
სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის, ილია II-ის მრავალწლიანი სულიერი, საზოგადოებრივი და ეროვნული მოღვაწეობისადმი მიძღვნილი გამოფენაპატრიარქი ილია II“ საქართველოს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში 2026 წლის 23 აპრილიდან 27 მაისის ჩათვლით მიმდინარეობდა

The exhibition “Patriarch Ilia II” is now available on the website of the National Archives of Georgia
The exhibition, prepared by the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia, can now be viewed online on the official website of the National Archives.
The exposition highlights the Patriarch’s multifaceted work, including the revival of the Church, the development of theological education, and his cultural, educational, and public activities. It aims to remind society once again of the Patriarch’s exceptional role in Georgia’s spiritual, cultural, and public life.
The exhibition dedicated to the long-standing spiritual, public, and national service of His Holiness and Beatitude the Catholicos-Patriarch of All Georgia, Ilia II, was held at the Exhibition Pavilion of the National Archives of Georgia from April 23 to May 27, 2026.
The exhibition is available at the following link: https://archive.gov.ge/ge/2026-1/patriarki-ilia-ii-1