საქართველოს პირველი რესპუბლიკის შესახებ იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტის ნახევარფინალური თამაში დღეს თბილისში, ბათუმსა და ქუთაისში ერთდრულად გაიმართა.
ნახევარფინალში საქართველოს მასშტაბით 370-მდე სკოლა მონაწილეობდა, სკოლის თითოეულ გუნდში 5 ძირითადი და ერთი სათარადიგო მონაწილე იყო.
ნახევარფინალში საუკეთესო შედეგის მქონე 60 სკოლის გუნდი გადავა ფინალში, რომელიც 21 მაისს თბილისში გაიმართება.
ფინალში გადასული გუნდები სამივე ქალაქში ჩატარებული ნახევარფინალური შეხვედრის შედეგების შეჯამების შემდეგ გაირკვევა და გუნდებს შედეგების გასაჩივრების საშუალება 29 აპრილამდე ექნებათ. 2 მაისს კი უკვე საბოლოოდ დაზუსტდება ფინალისტების ვინაობა.
ღონისძიება საქართველოს პირველი რესპუბლიკის დაარსებიდან 100 წლის იუბილეს ეძღვნება. ნახევარფინალურ და ფინალურ თამაშებს საქართველოს კლუბი “რა? სად? როდის?” უძღვება.

The Semifinal of the Educational Project of the National Archives has ended
The semifinal of the educational project of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia on the topic of the First Republic of Georgia was held in Tbilisi, Batumi and Kutaisi at the same time.
About 370 schools were participating in the semifinal from all over Georgia. Each team from each school consists of 5 main and 1 reserve players.
60 schools having the best results in the semifinal will compete in the final, which will be held on 21 May in Tbilisi.
The teams, competing in the final stage, will be determined based on the sum of the results of the semifinals held in all three cities and the teams will be able to appeal till 29 April. On May 2 the list of finalists will be known.