ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტის ნახევარფინალური თამაშები თბილისსა და ქუთაისში 24 აპრილს გაიმართება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტ „საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის“ ნახევარფინალურ თამაშში  86 საჯარო და კერძო სკოლის მოსწავლეები მიიღებენ მონაწილეობას. VIII-XII კლასელებისგან შემდგარ გუნდებში 5 ძირითადი და ერთი სათადარიგო წევრია. ნახევარფინალი თბილისსა და ქუთაისში 2023 წლის 24 აპრილს ერთდროულად გაიმართება.
ვიქტორინის ნახევარფინალური, ისევე როგორც ფინალური ეტაპი, „რა? სად? როდის?“ ინტელექტუალური თამაშის პრინციპით ჩატარდება. 20 მაისს თბილისში დაგეგმილ ფინალურ ეტაპზე გამარჯვებულები რამდენიმე ნომინაციაში გამოვლინდებიან და სხვადასხვა პრიზითა და სიგელით დაჯილდოვდებიან.
საგანმანათლებლო პროექტს, რომელიც ჩვენი ქვეყნის 1918-1921 წლების ისტორიით მოსწავლეთა დაინტერესებას ემსახურება, ეროვნულმა არქივმა საფუძველი 2015 წელს ჩაუყარა.

Students from 86 public and private schools will participate in the semi-final game of the educational project of the National Archive of the Ministry of Justice of Georgia "First Democratic Republic of Georgia". There are 5 main and one reserve member in the teams, consisting of VIII-XII graders. The semi-finals will be held simultaneously in Tbilisi and Kutaisi on April 24, 2023.
The semi-final as well as the final stage of the quiz, “What? Where? When?" will be played on the principle of an intellectual game. At the final stage scheduled for May 20 in Tbilisi, the winners will be identified through several nominations and awarded various prizes and certificates.
In 2015, the National Archives laid the foundation for the educational project, which serves to interest students in the history of our country from 1918-1921.
Detailed information can be obtained at the link: https://archive.gov.ge/ge/saganmanatleblo-proekti-2023-1