ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გამოფენა „საქართველოს კურორტები“ გრძელდება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონ გამოფენასაქართველოს კურორტებიგრძელდება.
ექსპოზიციაზე წარმოდგენილია 1920-2000-იან წლებში გადაღებული საქართველოს სხვადასხვა კურორტი, როგორც დღემდე მოქმედი და პოპულარული, ისე ნაკლებად ცნობილი; როგორც ზღვისპირა, ისე მთის, ბალნეოლოგიური და სხვა. ფოტოები ასახავს ჩვენი ქვეყნის ულამაზეს ბუნებას, კავკასიონის მთებსა და შავიზღვისპირეთის განუმეორებელ პანორამებს.
აღსანიშნავია, რომ ეროვნული არქივის თანამედროვე საგამოფენო პავილიონი 2016 წელს გაიხსნა. ამ პერიოდში საგამოფენო სივრცეში 60-მდე ექსპოზიცია გაიმართა და მას 10 000-ზე მეტი დამთვალიერებელი ესტუმრა.

The exhibition "Georgian Resorts" continues in the exhibition pavilion of the National Archives
The exhibition "Georgian Resorts" continues in the exhibition pavilion of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia.
The exposition presents various resorts of Georgia, shot in 1920-2000, both current and popular, as well as lesser-known; Both seaside and mountain, balneological and more. The photos depict the beautiful nature of our country, the Caucasus Mountains and the unique panoramas of the Black Sea.
It should be noted that the modern exhibition pavilion of the National Archives opened in 2016. During this period, about 60 exhibitions were held in the exhibition space and it was visited by more than 10,000 visitors.