ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გამოფენა „საქართველოს დამოუკიდებლობის დღე“ გაიხსნა
საქართველოს დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში დღეს ექსპოზიცია „საქართველოს დამოუკიდებლობის დღე“ გაიხსნა.
გამოფენაზე წარმოდგენილია საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის დაფუძნების შესახებ საარქივო დოკუმენტების ორიგინალები - დამოუკიდებლობის აქტები, გერბის, დროშისა და შტანდარტის ესკიზები, საქართველოს ეროვნული საბჭოს პირველი სხდომის ოქმი, ფოტოები და წერილობითი დოკუმენტები. ამასთან, დამთვალიერებელი იხილავს 1918-1921 წლების საქართველოს საზოგადოებრივი, პოლიტიკური თუ კულტურული ცხოვრების ამსახველ სხვა საარქივო მასალას.

In commemoration of Georgia's Independence Day, an exhibition titled "Georgia's Independence Day" has officially opened today at the exhibition pavilion of the National Archives of the Ministry of Justice.
The exhibition features original archival documents related to the founding of the First Democratic Republic of Georgia — including independence acts, sketches of the national emblem, flag, and standard, the minutes of the first session of the National Council of Georgia, photographs, and written documents. Additionally, visitors can view other archival materials reflecting the social, political, and cultural life of Georgia from 1918 to 1921.