ეროვნულ არქივს სკოლის მოსწავლეები ესტუმრნენ
მე-10 და მე-11 კლასების მოსწავლეები და მათი პედაგოგები არქივის მუშაობის სპეციფიკით დაინტერესდნენ და ეროვნულ არქივში დაცულ მემკვიდრეობას ძველეს ხელნაწერებსა და საარქივო დოკუმენტებს – გაეცნენ. დაათვალიერეს კინოფოტოფონოდოკუმენტების არქივი, მოუსმინეს უნიკალურ ხმის ჩანაწერებს, ნახეს ფრაგმენტები საარქივო ფილმებიდან, დოკუმენტების რესტავრაციისა და მიკროფილმირების ლაბორატორიაში რესტავრატორების მუშაობას გაეცნენ. დაზიანებულ ქაღალდისსაფუძვლიანი დოკუმენტების აღდგენისა და ეტრატზე შესრულებული საბუთების კონსერვაცია-რესტავრაციის პროცესმა მოსწავლეების დიდი ინტერესი გამოიწვია. მოსწავლეებმა დაათვალიერეს საგამოფენო პავილიონში მიმდინარე გამოფენა „საქართველო და შეერთებული შტატები. დიპლომატიური ურთიერთობის ისტორია“.

Students visited the National Archives
The students of the 30th public school of Tbilisi visited the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia.
The 10th and 11th grade students and their teachers were interested in the specifics of the archive's work and got to know the heritage preserved in the National Archives – ancient manuscripts and archival documents. They visited the Audio-Visual and Film Archives, listened to unique sound recordings, saw fragments from archival film documents, got acquainted with the work of restorers in the documents’ restoration and microfilming laboratory. The restoration of damaged paper-based documents and the conservation-restoration process of documents on parchment aroused great interest among the students. They visited the current exhibition "Georgia and the United States. History of Diplomatic Relations " in the exhibition pavilion.