ანონსი – გამოფენა „საქართველოს მწვერვალები“
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში 25 დეკემბერს, 17:00 საათზე, გაიხსნება გამოფენა „საქართველოს მწვერვალები“.
ექსპოზიციაზე წარმოდგენილი იქნება ფოტომასალა, რომელზეც კავკასიონის მთავარ წყალგამყოფ ქედსა და მის განშტოებებზე არსებული სხვადასხვა გამორჩეული მწვერვალია ასახული. საქართველოს ეროვნული არქივი ინახავს მრავალ ფოტოდოკუმენტს, რომლებიც  დიმიტრი ერმაკოვის, ვიტორიო სელას, გიორგი ნიკოლაძის კოლექციებშია გაერთიანებული. ამ ფოტოებზე აღბეჭდილი საქართველოს მწვერვალები სილამაზით, სიმკაცრითა თუ დახვეწილი გეომეტრიული ფორმებით სამუდამოდ ნუსხავმნახველს.
ფოტოექსპოზიცია „საქართველოს მწვერვალები“ ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში იანვრის ბოლომდე გაგრძელდება.

Announcement - "Peaks of Georgia" exhibition
On December 25, at 17:00, the exhibition "Peaks of Georgia" will be opened in the exhibition pavilion of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia.
At the exposition, photographs will be presented, on which various outstanding peaks on the main watershed ridge of the Caucasus and its branches are depicted. The National Archive of Georgia keeps many photo documents, which are included in the collections of Dimitri Ermakov, Vittorio Sela, Giorgi Nikoladze. The peaks of Georgia captured in these photos will forever impress the viewer with their beauty, harshness and sophisticated geometric shapes.
Among the exhibits of the exhibition are also photographs from the collection of the National Library of the Parliament of Georgia and from the personal archive of Dimitri Silakadze.
The photo exhibition "Peaks of Georgia" will continue until the end of January in the exhibition pavilion of the National Archives.