საქართველოს ეროვნული არქივის კონფერენციაში მონაწილეთა რეგისტრაცია 30 ივნისს დასრულდება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის VI საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაში მონაწილეობის მსურველთა აპლიკაციების მიღება 30 ივნისს დასრულდება.
ღონისძიება 2021 წლის 23-24 სექტემბერს ონლაინფორმატში ჩატარდება. ყოველწლიური სამეცნიერო კონფერენცია  „არქივთმცოდნეობა, წყაროთმცოდნეობა – ტენდენციები და გამოწვევები“ მოიცავს შემდეგ სამეცნიერო მიმართულებებს: ფილოლოგია (კლასიკური, ბიზანტიური და ახალბერძნული ფილოლოგია, ლიტერატურა, ლინგვისტიკა, ენათმეცნიერება, ლიტერატურის თეორია, კოდიკოლოგია-ტექსტოლოგია, ფოლკლორისტიკა); ისტორია, წყაროთმცოდნეობა, არქივთმცოდნეობა, ეთნოლოგია, ანთროპოლოგია; ხელოვნებათმცოდნეობა (გამომსახველობითი და დეკორატიულ-გამოყენებითი ხელოვნება, არქიტექტურა, აუდიო და ვიზუალური ხელოვნება, მუსიკა, თეატრი, ხელოვნების თეორია და ისტორია, ქორეოგრაფია); კულტუროლოგია (მუზეუმოლოგია, სიძველეთმცოდნეობა, კულტურის თეორია და ისტორია); ციფრული ესთეტიკა და დიზაინი; ციფრული არქივები და მონაცემთა ბაზები; კონსერვაცია-რესტავრაცია.
კონფერენციაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ აკადემიური ხარისხის მქონე პირებს, მაგისტრებსა და დოქტორანტებს. დამატებითი ინფორმაცია იხილეთ კონფერენციის გვერდზე: https://archive.gov.ge/ge/saertashoriso-konferentsia-1.

Registration Of Participants In The Conference Of The National Archives Of Georgia Will End On June 30
Applications for participation in the VI International Scientific Conference of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia will end on June 30.
The event will be held online on September 23-24, 2021. The annual scientific conference "Archival Studies, Source Studies - Trends and Challenges" includes the following scientific fields: Philology (Classical, Byzantine and Modern Greek Philology, Literature, Linguistics, Linguistics, Literary Theory, Textology, Codicology); History, Source Studies, Archival Studies, Ethnology, Anthropology; Art criticism (visual and decorative-applied arts, architecture, audio and visual arts, music, theater, art theory and history, choreography); Culturology (museumology, archeology, cultural theory and history); Digital aesthetics and design; Digital archives and databases; Conservation-Restoration.
The conference is open to individuals with academic degrees, masters and doctoral students. For more information, visit the conference page: https://archive.gov.ge/ge/saertashoriso-konferentsia-1