ეროვნულმა არქივმა ვაჟა-ფშაველას შესახებ მულტიმედიური გამოფენა მოამზადა
ვაჟა-ფშაველას შესახებ საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულმა არქივმა ონლაინგამოფენა მულტიმედიურ ფორმატში მოამზადა.
ონლაინექსპოზიცია ეროვნულ არქივში დაცულ მრავალფეროვან მასალას მოიცავს –  მისი დაბადების ჩანაწერს, ავტოგრაფულ ხელნაწერებს, ფოტოებს, წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებაში მის მოღვაწეობას, აუდიოწიგნებს, 100 წლის საიუბილეოდ 1961 წელს შექმნილ კინოსიუჟეტს, წიგნებსა და სხვა საარქივო მასალას.
მწერალი, პუბლიცისტი, დრამატურგი, პედაგოგი, საზოგადო მოღვაწე ვაჟა-ფშაველა (ლუკა რაზიკაშვილი) თავის დაბადების თარიღად  1862 წლის 15 მაისს მიიჩნევდა, ამის მიუხედავად, დღემდე მის ბიოგრაფიაში დამკვიდრებული თარიღი 1861 წლის 14 ივლისია (ძველი სტილით).

The National Archive of the Ministry of Justice of Georgia has prepared an online exhibition about Vazha-Pshavela in multimedia format.
The online exhibition includes various materials preserved in the National Archives - his birth record, autograph manuscripts, photographs, his work in the literacy society, audio books, a film story created in 1961 for the 100th anniversary, books and other archival materials.
Writer, publicist, dramatist, teacher, public figure Vazha-Pshavela (Luka Razikashvili) considered his date of birth to be May 15, 1862, despite this, the date established in his biography to this day is July 14, 1861 (old style).