ანონსი - ოთარ იოსელიანის ფილმების რეტროსპექტივა
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი 2-4 თებერვალს კინორეჟისორ ოთარ იოსელიანის ფილმების რეტროსპექტივას გამართავს. რეჟისორის დაბადებიდან 90 წლის იუბილეს აღსანიშნავად 3 დღის განმავლობაში ეროვნული არქივის კინოთეატრში მაყურებელი იხილავს ციფრულად რესტავრირებულ 5 მხატვრულ ფილმს:
აღსანიშნავია, რომ ოთარ იოსელიანმა 2021 წელს საქართველოს ეროვნული არქივს გადასცა 1950-იანი წლებიდან 2015 წლამდე საქართველოსა და საფრანგეთში გადაღებული 21 დოკუმენტური და მხატვრული ფილმის მაღალი ხარისხის ციფრული ასლი (DCP ფორმატი), რაც საქართველოს ეროვნული საარქივო ფონდის ნაწილი გახდა. ფილმების სკანირება და ციფრული რესტავრაცია  საფრანგეთში განხორციელდა.

Announcement - Retrospective of Otar Ioselian's films
The National Archive of the Ministry of Justice of Georgia will host a retrospective of Otar Ioseliani’s filmography on February 2-4,. Over the course of three days, in order to celebrate the 90th anniversary of the director's birth, the audience will see 5 digitally restored feature films in the cinema of the National Archive:
February 2, 19:00 –  "Once Upon A Time There Was A Singing Blackbird" (1970);
February 3, 16:00 – "Pastorali" (1975); 18:00 – "Favorites of the Moon" (1984);
February 4, 16:00 – "Falling Leaves" (1966); 18:00 – "And Then There Was Light" (1989).
It should be noted that in 2021, Otar Ioseliani handed over to the National Archives of Georgia high-quality digital copies (DCP format) of 21 documentary and feature films shot in Georgia and France from the 1950s to 2015, which became part of the National Archival Fonds of Georgia. The films were scanned and digitally restored in France.