ვანო სარაჯიშვილის იუბილეს ეროვნული არქივის ვებგვერდზე მულტიმედიური გამოფენა მიეძღვნა
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულმა არქივმა მომღერალ ვანო სარაჯიშვილის იუბილესადმი მიძღვნილი მულტიმედიური ონლაინგამოფენა გამოაქვეყნა.
მუსიკოსი, ქართული პროფესიული ვოკალური ხელოვნების ერთ-ერთი ფუძემდებელი ვანო სარაჯიშვილი 145 წლის წინათ, 1879 წლის 1 მაისს, სიღნაღში დაიბადა. საქართველოს ეროვნული არქივი მისი შემოქმედების ამსახველ მრავალფეროვან და საინტერესო მასალას ინახავს.
ონლაინგამოფენაზე წარმოდგენილია ვანო სარაჯიშვილის მიერ შესრულებული რომანსები, სიმღერები, საკონცერტო აფიშა, კინო და ფოტომასალა.

The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia has created a multimedia online exhibition devoted to the anniversary of the singer Vano Sarajishvili.
Vano Sarajishvili, a musician and one of the founders of Georgian professional vocal art, was born 145 years ago, on May 1, 1879, in Sighnaghi. The National Archives of Georgia houses a variety of interesting materials illustrating his work.
The online exhibition features romances, songs, concert posters, films, and photographs by Vano Sarajishvili.
The online exhibition is available at the following link: https://archive.gov.ge/ge/vano-sarajishvili-1