სტუდენტები ეროვნული არქივის საქმიანობს გაეცნენ
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულმა არქივმა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის  სამაგისტრო პროგრამა „საქართველოს ისტორიის“ სტუდენტებს უმასპინძლა.
სტუმრები ეროვნულ არქივში გაეცნენ საისტორიო და კინოფოტოფონოდოკუმენტების ცენტრალური არქივების მუშაობის სპეციფიკას, დოკუმენტების რესტავრაციისა და აუდიო-ვიზუალური დოკუმენტების ციფრულ მატარებელზე გადატანის პროცესს, დაათვალიერეს დოკუმენტების საცავი. სტუდენტებმა ინფორმაცია მიიღეს ეროვნული არქივის მრავალმხრივი საქმიანობის შესახებ.
საქართველოს ეროვნული არქივი სხვადასხვა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებასთან თანამშრომლობს, რაც სტუდენტების ეროვნული არქივის წყაროებითა და კვლევითი საქმიანობით დაინტერესებას ემსახურება.

Students Explore the Work of the National Archives of Georgia
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia hosted graduate students from the “History of Georgia” master’s program at the Faculty of Humanities of Tbilisi State University.
At the National Archives, the guests learned about the specific work of the Central  Historical Archive and Archive of Audio-Visual and Film Documents, observed the processes of documents’ restoration and the digitization of audio-visual records, and visited the archival depositories. The students gained information about the diverse activities of the National Archives.
The National Archives of Georgia actively collaborates with various higher education institutions, aiming to foster students’ engagement with archival sources and encourage their involvement in research activities.