საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივსა და კინოსტუდია „ქართულ ფილმში“ დაცული კინოდოკუმენტების შესახებ ინფორმაციის მიღება ამიერიდან ონლაინკატალოგიდან იქნება შესაძლებელი.
პროექტის პრეზენტაცია ეროვნული არქივის კინოთეატრში კინოფოტოფონოდოკუმენტების ცენტრალური არქივის დირექტორმა გიორგი კაკაბაძემ გამართა. ღონისძიებას კინოინსტიტუციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ვებპროგრამაში შეტანილია ინფორმაცია მხატვრული, დოკუმენტური, ანიმაციური ფილმების, კინოჟურნალებისა და ქრონიკალური კადრების შესახებ. მასში ინფორმაციის მოძიება შესაძლებელია რეჟისორის, ოპერატორის, მსახიობების, გადაღების წლის, თემის და სხვა მახასიათებლების მიხედვით. კინოკატალოგში ამ დროისათვის შეტანილია ინფორმაცია 500-ზე მეტი ფილმის შესახებ.

The online catalog will now provide information about the film materials kept in the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia as well as the "Georgian Film" film studio.
Giorgi Kakabadze, the Director of Central Audio-Visual and Film Archive, presented the project in the National Archive's cinema. The event was attended by representatives of film institutions.
The web program offers information about feature films, documentaries, animated films, film magazines, and newsreels. It is possible to search for information by director, cameraman, actors, year of filming, theme, and other features. Information over 500 movies is included in the movie catalog.