საგანმანათლებლო პროექტის მონაწილეთა რეგისტრაცია დაიწყო
საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის შესახებ იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის ყოველწლიურ საგანმანათლებლო პროექტში მონაწილეობის მსურველთა რეგისტრაცია დაიწყო. განაცხადებების მიღება 29 თებერვლის ჩათვლით გაგრძელდება.
საგანმანათლებლო პროექტს - საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკა - 2015 წელს ჩაეყარა საფუძველი და მისი მიზანი ჩვენი ქვეყნის 1918-1921 წლების ისტორიით მოსწავლეთა დაინტერესებაა. წლევანდელი ღონისძიება საქართველოს ეროვნული არქივის დაარსებიდან 100 წლის იუბილეს ეძღვნება.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ VIII-XII კლასის მოსწავლეებს. ვიქტორინ„რა? სად? როდის?“ ინტელექტუალური თამაშის პრინციპით ჩატარდება. ნახევარფინალი 2020 წლის აპრილში ან მაისში თბილისში, ქუთაისსა და ბათუმში ერთდროულად გაიმართება. ყველაზე მაღალქულიანი 50 სკოლის გუნდი გადავა ფინალში, რომელიც 2020 წლის მაისში ან ივნისში თბილისში შედგება.
პროექტი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით ხორციელდება.
გამარჯვებულები გამოვლინდებიან რამდენიმე ნომინაციაში და  სხვადასხვა პრიზითა და სიგელით დაჯილდოვდებიან.

Registration for the Participants of the Educational Project is Opened
Registration for the interested persons to participate in the annual educational project on the First Republic of Georgia, organized by the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia is now opened. Receiving of applications will last till February 29.
Educational project "First Democratic Republic of Georgia" was established in 2015 and it aims to interest the school students with the history of our country in the period of 1918-1921. This year the event is dedicated to the 100th anniversary since the establishment of the National Archives of Georgia.
The students of VIII-XII grades of the secondary schools are welcomed to participate in the project. The quiz "What? Where? When?" will be held with the principle of the intellectual game. After the semi-final 50 school teams with higher scores will move to the final game.