„ქართველი ებრაელების 26 საუკუნოვანი ისტორია“ – გამოფენა არგენტინაში
მიმდინარე წლის 9 -24 ივნისს არგენტინის გენერალური არქივის საგამოფენო დარბაზში გაიმართება ფოტოგამოფენა სახელწოდებით „ქართველი ებრაელების 26 საუკუნოვანი ისტორია“, რომელიც იმართება არგენტინაში საქართველოს საელჩოს, საქართველოს ეროვნული არქივის, არგენტინის გენერალური არქივის, არგენტინის შინაგან საქმეთა სამინისტროს, ბუენოს-აირესის ჰოლოკოსტის მუზეუმისა და არგენტინაში ებრაული თემის წარმომადგენლობითი ორგანოს DAIA-ს პატრონაჟით.
გამოფენაზე სხვა ორგანიზაციების მასალასთან ერთად წარმოდგენილი იქნება საქართველოს ეროვნულ არქივში დაცული მეოცე საუკუნის დასაწყისში ქართველი ებრაელების ყოფის ამსახველი ფოტო, აუდიო და ვიდეო მასალა.

Exhibition in Argentina- “26-year-old History of Georgian Jews”
In the exhibition hall of the General Archives of Argentina, on June 9-24, a photo exhibition - “26-year-old history of Georgian Jews” - will be arranged, which is held by the patronage of the Embassy of Georgia in Argentina, the National Archives of Georgia, the General Archives of Argentina, the Ministry of Internal Affairs of Argentina, the Museum of Holocaust of Buenos Aires, and the DAIA - a representative body of the Jewish Community in Argentina.
Along with the documents of other organizations, the exhibition will include photos, audio and video documents reflecting the life of Georgian Jews in the beginning of the 20th century, preserved in the National Archives of Georgia.