ლიეტუვის სახელმწიფო არქივის დირექტორი საქართველოს ეროვნულ არქივში
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის დირექტორი თეონა იაშვილი დღეს ლიეტუვის ცენტრალური სახელმწიფო არქივის დირექტორ დარიუს ჟიჟიცს შეხვდა.
შეხვედრაზე ორი ქვეყნის არქივის ხელმძღვანელებმა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებსა და ერთობლივ ღონისძიებებზე ისაუბრეს.
სტუმარმა დაათვალიერა ეროვნული არქივის ცენტრალურ არქივებში დაცული დოკუმენტები, დოკუმენტების რესტავრაციის ლაბორატორია, გაეცნო საარქივო დოკუმენტების, მათ შორის კინომასალის, დიგიტალიზაციის პროცესს.
ლიეტუვის სახელმწიფო არქივის ხელმძღვანელი დღესვე მონაწილეობას მიიღებს საქართველოს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გამოფენის - „100 წელი ლიეტუვის წარმომადგენლობიდან ამიერკავკასიაში“ - გახსნაში.

Director of the State Archive of Lithuania at the National Archives
Teona Iashvili, Director of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia, met with Dariusz Zhizic, Director of the Central State Archives of Lithuania.
At the meeting, the heads of the two countries' archives discussed plans for future cooperation and joint events.
The guest inspected the documents kept in the central archives of the National Archives, the Documents' Restoration Laboratory, and got acquainted with the digitalization process of archival documents, including film material.
The head of the Lithuanian State Archives will also participate in the opening of the exhibition "100 Years of Lithuanian Representation in the Transcaucasia" at the Exhibition Pavilion of the National Archives of Georgia.
The exhibition will be opened at 18:00 on February 25 and continue till March 17. Attendance is free of charge.