საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი რეჟისორ ლანა ღოღობერიძის ფილმების რეტროსპექტივას 16-20 ნოემბერს უმასპინძლებს.
5 დღის განმავლობაში ეროვნული არქივის კინოთეატრში წარმოდგენილი იქნება ცნობილი რეჟისორის მიერ 1950-იან 2010-იან წლებში გადაღებული ფილმები, რომლებიც მაღალი ხარისხით გაციფრულებული და აღდგენილია.
რეტროსპექტივა 16 ნოემბერს 19:00 საათზე დოკუმენტური ფილმით „გელათი“ (1958) გაიხსნება. 16-20 ნოემბერს მაყურებელი იხილავს მხატვრულ ფილმებს: „ერთი ცის ქვეშ“ (1961), „მე ვხედავ მზეს“ (1965), „ფერისცვალება“ (1968), „როცა აყვავდა ნუში“ (1972), „რამდენიმე ინტერვიუ პირად საკითხებზე“ (1978), „დღეს ღამე უთენებია“ (1984), „ორომტრიალი“ (1986) და „ოქროს ძაფი“ (2019).
რესტოსპექტივის შესახებ დეტალური ინფორმაცია ხელმისაწვდომია ეროვნული არქივის ვებგვერდზე: https://archive.gov.ge/ge/movies.

The audience will see Lana Ghoghoberidze's films in the cinema of the National Archive
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia will host a retrospective of films directed by Lana Ghoghoberidze on November 16-20.
For 5 days, the films made by the famous director in the 1950s and 2010s, which have been digitized and restored in high quality, will be presented in the cinema of the National Archive.
The retrospective will open on November 16 at 19:00 with the documentary film "Gelati" (1958). On November 16-20, the audience will see feature films: "One Under the Sky (1961), "I can see the Sun" (1965), "limits" (1968), "When Almonds Blossomed" (1972), "Several Interviews on Personal Matters" ( 1978), "Day is longer than night" (1984), "Full circle" (1986) and "Golden Thread" (2019).
Detailed information about the retrospective is available on the website of the National Archives: https://archive.gov.ge/ge/movies