იუსტიციის მინისტრი შიდა ქართლის რეგიონული არქივის სამშენებლო სამუშაოებს გაეცნო
იუსტიციის მინისტრი პაატა სალია გორში შიდა ქართლის რეგიონული არქივის ახალი შენობის სამშენებლო სამუშაოებს გაეცნო.
იუსტიციის მინისტრმა, მოადგილეებთან ერთად, არქივის საცავები, სამკითხველო დარბაზი და სამუშაო სივრცე დაათვალიერა.
1840 კვ.მ. ფართობის 4-სართულიან შენობაში გორის, ქარელის, ხაშურისა და კასპის მუნიციპალიტეტის 340 ათასამდე დოკუმენტი განთავსდება და 2025 წლიდან შიდა ქართლის რეგიონის ისტორიული მასალა თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად შეინახება, მნიშვნელოვნად გაუმჯობესდება თანამშრომელთა სამუშაო პირობები.

The Minister of Justice Visited the Construction Site of the Shida Kartli Regional Archive
The Minister of Justice, Paata Salia, visited Gori to observe the construction works of the new building of the Shida Kartli Regional Archive.
Accompanied by his deputies, the Minister toured the future archival storage facilities, the reading room, and the various workspaces.
The four-story building, spanning 1840 square meters, will house approximately 340,000 documents from the municipalities of Gori, Kareli, Khashuri, and Kaspi. From 2025 onwards, the historical materials of the Shida Kartli region will be preserved in accordance with modern standards, and working conditions for employees will be significantly improved.