ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონი ყირგიზეთის დელეგაციამ დაათვალიერა
ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონს დღეს ყირგიზეთის დელეგაცია ეწვია. ყირგიზეთის იუსტიციის მინისტრს, ურან ახმეტოვსა და ყირგიზეთის პროგრამული უზრუნველყოფისა და სერვისების განვითარების ასოციაციის ხელმძღვანელს, აზიზ აბაკიროვს იუსტიციის მინისტრის მოადგილემ, მიხეილ სარჯველაძემ და ეროვნული არქივის გენერალურმა დირექტორმა, თეონა იაშვილმა უმასპინძლეს.
საგამოფენო პავილიონში სტუმრებმა დაათვალიერეს აკაკი შანიძისადმი მიძღვნილი საიუბილეო გამოფენა. დელეგაციის წევრები ასევე გაეცნენ რესტავრაციის ლაბორატორიისა და დიგიტალიზაციის ჯგუფის მუშაობას.
ყირგიზეთის დელეგაცია საქართველოში იუსტიციის სამინისტროს ხელმძღვანელობით განხორციელებული რეფორმების გასაცნობად ჩამოვიდა.
ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონი იუსტიციის მინისტრის, თეა წულუკიანის ინიციატივით აშენდა და 2016 წლის 19 ივლისს გაიხსნა. პავილიონის ფუნქციაა  ფართომასშტაბიანი გამოფენებისა და ღონისძიებების მეშვეობით საზოგადოებას წარუდგინოს ეროვნულ არქივში დაცული მრავალფეროვანი და მდიდარი მასალა.

The Kyrgyzstan Delegation visited the Exhibition Pavilion of the National Archives
The Kyrgyz delegation visited the Exhibition Pavilion of The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia. Deputy Minister of Justice Mikheil Sarjveladze and the General Director of the National Archives Teona Iashvili hosted Uran Akhmetov - the Minister of Justice of the Kyrgyzstan Republic and Aziz Abakirov - the head of Kyrgyz Software and Services Developers Association.
At the exhibition pavilion guests got acquainted with the work of the Restoration Laboratory, digitalization group and the current exhibition, dedicated to Akaki Shanidze.
The Kyrgyz delegation arrived in Georgia to get familiarized with the reforms implemented by the Ministry of Justice.
The Exhibition Pavilion of the National Archives was built by the initiative of the Minister of Justice – Tea Tsulukiani and was opened on July 19, 2016. Pavilion’s function is to present the diverse and rich materials, preserved in the National Archives, to the wide society.