ეროვნული არქივის მეორე საერთაშორისო კონფერენცია დასრულდა
ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში საერთაშორისო კონფერენციის „არქივთმცოდნეობა, წყაროთმცოდნეობა - ტენდენციები და გამოწვევები“ დახურვის ცერემონია გაიმართა. ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვიდნენ  იუსტიციის მინისტრის მოადგილე მიხეილ სარჯველაძე და ეროვნული არქივის გენერალური დირექტორი თეონა იაშვილი. მათ კონფერენციაში მონაწილეებს  საინტერესო მოხსენებებისთვის  მადლობა გადაუხადეს და სერტიფიკატები გადასცეს.
თეონა იაშვილმა ასევე აღნიშნა, რომ ეროვნული არქივის საერთაშორისო კონფერენცია მომავალშიც გაიმართება, რაც ხელს შეუწყობს საარქივო დარგის განვითარებას.
საერთაშორისო კონფერენცია 25 ოქტომბერს გაიხსნა და მასში მონაწილეობდა  საქართველოს, პოლონეთის, ლიტვის, გერმანიის, იაპონიის, დიდი ბრიტანეთის, ფინეთის, ინდონეზიის არქივების, სამეცნიერო-კვლევითი  დაწესებულებებისა და უმაღლესი სასწავლებლების 100-ზე მეტი  წარმომადგენელი.
ღონისძიება მიზნად  ისახავდა კულტურული, საგანმანათლებლო და სამეცნიერო საკითხთა შესახებ სიახლეების თავმოყრას, ქართველი და უცხოელი მეცნიერების კომუნიკაციასა და საარქივო საქმეებთან დაკავშირებული გამოცდილების გაზიარებას.

The Second International Conference of the National Archives of Georgia is over
The closing ceremony of the International Conference "Archival Studies, Source Studies – Trends and Challenges” was held at the exhibition pavilion of the National Archives. The Deputy Minister of Justice, Mikheil Sarjveladze and the General Director of the National Archives, Teona Iashvili made a speech at the event. They thanked the participants of the conference and awarded them with the certificates.
Also Teona Iashvili noted that the International Conference of the National Archives will be held in future and it will facilitate the development of the archival sector.
The International Conference was opened on October 25 and more than 100 representatives from Georgia, Poland, Lithuania, Germany, Japan, Great Britain, Finland, Indonesian Archives, research institutes and higher education institutions delivered a speech.