ეროვნული არქივის გენერალური დირექტორი საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობს
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის გენერალური დირექტორი  თეონა იაშვილი მონაწილეობს არქივების საერთაშორისო უმაღლეს კონფერენციაში, რომელიც პარიზში დღეს გაიხსნა და 25 ოქტომბრამდე გაგრძელდება.
ღონისძიების ორგანიზატორია საფრანგეთის კულტურის სამინისტროს კულტურული მემკვიდრეობის გენერალური დირექტორატი. კონფერენციის თემაა  საარქივო საქმის აქტუალური პრობლემები თანამედროვეობაში.
ღონისძიებაში 15-მდე ქვეყნის არქივის 20-ზე მეტი წარმომადგენელი მონაწილეობს. კონფერენციაზე განხილული იქნება ციფრული არქივების, საარქივო მასალების ხელმისაწვდომობის, არქივის ქსელის ორგანიზებისა (ფრანგულ მაგალითზე) და საარქივო პროფესიის დაუფლების საკითხები.

Head of the National Archives participates at the International Conference
General Director of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia, Teona Iashvili is participating at the International Conference of Archives that was opened today in Paris and will lasts till October, 25.
The organizer of the conference is the General Directorate of Cultural Heritage of the Ministry of Culture of France. The main topic of the conference is – actual problems of the Archival Affairs in the Contemporaneity.
20 representatives from the 15 countries are participating in the event. The topics discussed at the conference are: digital archives, availability of archive materials, organizing of archival network (on the French example) and mastering of the archival profession.