ეროვნული არქივი საერთაშორისო კონფერნეციაში მონაწილეობს
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის თანამშრომლები ვარშავაში დღეს გახსნილ საერთაშორისო კონფერენციაში „ციფრული ჩანაწერები და საარქივო მასალებზე ხელმისაწვდომობა ინტერნეტის საშუალებით“ მონაწილეობენ.
საქართველოს ეროვნული არქივის ინფორმაციული ტექნოლოგიების სამსახურის უფროსი ზვიად მელქაძე და ამავე განყოფილების პროგრამისტი ონისე გაბისონია 23 მაისს კონფერენციაზე წარსდგებიან მოხსენებით: „საარქივო ჩანაწერებისადმი ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება საქართველოს ეროვნულ არქივში“.
კონფერენციაში, რომელიც 24 მაისამდე გაგრძელდება, მონაწილეობს ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის 15-მდე ქვეყნის 40-მდე წარმომადგენელი. კონფერენციის მიზანია საარქივო სფეროში გამოცდილების გაზიარება .

National Archives of Georgia participates in the International Conference
The employees of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia participate in the international conference “Electronic Records and Access to Archival Resources via Internet”, opened today in Warsaw.
Zviad Melkadze, head of the IT department of the National Archives and Onise Gabisonia, programmer of the same department will make a report “Internet Archiving for the National Archives of Georgia”.
About 40 representatives of nearly 15 countries of central and east Europe participate in the conference that will last till May, 24. The goal of the conference is sharing the experience in the archival field.