ეროვნული არქივს მარო მაყაშვილის სახელობის სამხედრო მოსამსახურეთა სარეაბილიტაციო ცენტრიდან სამხედრო მოსამსახურეები ეწვივნენ
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონს დღეს თავდაცვის სამინისტროს წეროვნის მარო მაყაშვილის სახელობის სამხედრო მოსამსახურეთა სარეაბილიტაციო ცენტრიდან სამხედრო მოსამსახურეები ეწვივნენ.
სტუმრებმა საქართველოს პირველი რესპუბლიკის შესახებ საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი გამოფენა დაათვალიერეს, ამასთან, ისტორიკოსმა მიხეილ ბახტაძემ სამხედრო მოსამსახურეებს პირველი რესპუბლიკის საქმიანობის მნიშვნელოვანი დეტალები გააცნო. სტუმრებს საჩუქრად გადაეცათ ეროვნული არქივის გამოცემა „საქართველოს პირველი რესპუბლიკის არმიისა და სახალხო გვარდიის შეიარაღება“, რომლის ავტორიც ისტორიკოსი დიმიტრი სილაქაძეა.
სამხედრო მოსამსახურეებს იუსტიციის მინისტრის მოადგილემ ბუბა ლომუაშვილმა, იუსტიციის მინისტრის მოადგილემ თორნიკე ჭეიშვილმა და ეროვნული არქივის გენერალურმა დირექტორმა თეონა იაშვილმა უმასპინძლეს. ღონისძიებას სამხედრო მოსამსახურეებთან ერთად  თავდაცვის სამინისტროს სოციალურ საკითხთა და ფსიქოლოგიური მხარდაჭერის დეპარტამენტის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი კარლო ლაბაძე დაესწრო.

Military Servicemen From the Maro Makashvili Wounded Warrior Rehabilitation Center Visited the National Archives
Military servicemen from the Maro Makashvili Wounded Warrior Rehabilitation Center of the Ministry of Defense of Georgia visited the exhibition pavilion of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia today.
The visitors viewed the exhibition about the First Republic of Georgia, dedicated by the Archives to the Independence Day of Georgia. At the same time, the historian Mikheil Bakhtadze gave the lecture to the visitors about the important details of the activities of the First Republic and its Government. The guests were presented with the publication of the National Archives "Armament of the Army and People's Guard of the First Republic of Georgia", authored by historian Dimitri Silakadze.
The military was hosted by the Deputy Minister of Justice Buba Lomuashvili, the Deputy Minister of Justice Tornike Cheishvili and, the Director of the National Archives Teona Iashvili. The acting head of the Social Affairs and Psychological Support Department of the Ministry of Defense, Karlo Labadze accompanied the military at the meeting.