ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტში 86 სკოლის გუნდი დარეგისტრირდა
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტში  „საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკა“ მონაწილეობის მისაღებად 86 საჯარო და კერძო სკოლის 510 მოსწავლე დარეგისტრირდა.
კონკურსში მონაწილეობას მიიღებენ VIII-XII კლასის მოსწავლეები. თითოეული სკოლა წარმოდგენილია ერთი გუნდით, რომელშიც  5 ძირითადი და ერთი სათადარიგო წევრია.
ვიქტორინის ნახევარფინალური და ფინალური ეტაპები „რა? სად? როდის?“ ინტელექტუალური თამაშის პრინციპით 2023 წლის აპრილსა და მაისში ჩატარდება. გამარჯვებულები რამდენიმე ნომინაციაში გამოვლინდებიან და სხვადასხვა პრიზითა და სიგელით დაჯილდოვდებიან.
საგანმანათლებლო პროექტს - საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკა - 2015 წელს ჩაეყარა საფუძველი და მისი მიზანი ჩვენი ქვეყნის 1918-1921 წლების ისტორიით მოსწავლეთა დაინტერესებაა.

510 students from 85 public and private schools registered to participate in the educational project of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia, “The First Democratic Republic of Georgia.”
Students from grades VIII through XII will compete. Each school is represented by one team consisting of 5 main members and one reserve member.
The semi-final and final stages of the game “What? Where? When?” will be held in April and May 2023, based on the principle of intellectual game. The winners will be identified through several nominations and awarded with various prizes and certificates.
The foundation of the educational project – the First Democratic Republic of Georgia – was laid in 2015, and its goal is to interest students in the history of our country in 1918-1921.