დოკუმენტური ფილმი „ნოდარ დუმბაძე“ - ონლაინპრემიერა
14 ივლისი მწერალ ნოდარ დუმბაძის დაბადების დღეა. საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი ამ თარიღთან დაკავშირებით საკუთარ „ფეისბუქის“ გვერდზე 14 ივლისს, 18:00 საათზე ონლაინპრემიერის ფორმატში წარმოგიდგენთ რეჟისორ გივი მონავარდიშვილის დოკუმენტურ ფილმსნოდარ დუმბაძე“ (1981 წელი). სცენარის ავტორები: ნინო ნატროშვილი და ნიკოლოზ დროზდოვი.
საქართველოს ეროვნულარქივი საკუთარ ფონდებში დაცულ საარქივო დოკუმენტურ ფილმებს მაყურებელს თვეში ორჯერ ეროვნული არქივის „ფეისბუქის“ გვერდზე ონლაინპრემიერის ფორმატში უჩვენებს.
პირველი ასეთი ჩვენება 2021 წლის 30 ივლისს გაიმართა. მაყურებელმა გიორგი შენგელაიას დოკუმენტური ფილმი „ფიროსმანი“ იხილა.

July 14 is the birthday of writer Nodar Dumbadze. The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia will present the documentary film "Nodar Dumbadze" (1981) by director Givi Monavardishvili in its online premiere format on its Facebook page on July 14 at 18:00. Authors of the script: Nino Natroshvili and Nikoloz Drozdov.
The National Archives of Georgia shows the archival documentaries kept in its own funds to the viewers twice a month on the Facebook page of the National Archives in the format of an online premiere.
The first such demonstration was held on July 30, 2021. The audience saw Giorgi Shengelaia's documentary film "Pirosmani".