ჩეხეთის, ხორვატიისა და გერმანიის კინოარქივების წარმომადგენლები ეროვნული არქივის მუშაობის სპეციფიკას გაეცნენ
მატეი სტრნადს, ვეირან პავლინიკსა და ადელჰაიდ ჰეფტბერგერს კინოფოტოფონოდოკუმენტების ცენტრალური არქივის დირექტორმა გიორგი კაკაბაძემ არქივის მუშაობის სპეციფიკა და მიმდინარე პროექტები გააცნო. მათ შორის ისაუბრა ეროვნული არქივის კინოკატალოგზე, რომელზეც აქტიური მუშაობა მიმდინარეობს.
უცხოეთის კინოარქივების წარმომადგენლებმა დაათვალიერეს კინოსაცავები, საპროექციო სივრცე, კინოსკანირებისა და რესტავრაციისთვის საჭირო აღჭურვილობა, მკვლევართა  დარბაზი და აუდიოსტუდია.
სტუმრები ეროვნულ არქივს თბილისის საარქივო ფილმების პირველი საერთაშორისო ფესტივალის ფარგლებში ეწვივნენ და საკუთარი საფესტივალო პროგრამები თავად წარადგინეს.

The representatives of Czech, Croatian and German film archives got acquainted with the specifics of the work of the national archive
Giorgi Kakabadze, Director of the Central Audio-Visual Archives of the National Archives, introduced Matej Strnad, Vjeran Pavlinic and Adelheid Heftberger to the specifics of the archive's work and current projects. Among them, he spoke about the film catalog of the National Archive, which is being actively worked on.
The representatives of foreign film archives visited the film storages, the projection space, the necessary equipment for film scanning and restoration, the researcher's hall and the audio studio.
The guests visited the National Archive within the framework of the first international festival of archive films in Tbilisi and presented their own festival programs.