ბრაზილიის ელჩი ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონს ესტუმრა
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონს დღეს ბრაზილიის ელჩი საქართველოში სისერო მარტინს გარსია ეწვია. მას იუსტიციის მინისტრის მოადგილემ მიხეილ სარჯველაძემ პირადად უმასპინძლა და არქივის საგამოფენო პავილიონში მიმდინარე გამოფენა „რეპრესიები საქართველოში“ დაათვალიერებინა.
ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში ბრაზილიის ელჩის ვიზიტი მას შემდეგ დაიგეგმა, რაც იუსტიციის მინისტრმა საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური მისიების ხელმძღვანელებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებისათვის იუსტიციის სასწავლო ცენტრის ყვარლის ფილიალში 2013-2017 წლებში განხორციელებული რეფორმების შემაჯამებელი პრეზენტაცია  გამართა.  შეხვედრაზე მინისტრმა მოკლედ მიმოიხილა როგორც იუსტიციის სამინისტროს მიერ განხორციელებული საქმიანობა და რეფორმები, ისე მის გამგებლობაში შემავალი 11 საჯარო სამართლის იურიდიული პირის მიერ განხორციელებული ყველაზე მსხვილი პროექტები. მათ შორის იყო ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონის აშენება, რომელიც 2016 წლის ივლისში გაიხსნა და დღემდე 15-ზე მეტ გამოფენას უმასპინძლა.

Ambassador of Brazil visited the Exhibition Pavilion of the National Archives of Georgia
Today Ambassador of Brazil to Georgia Cicero Martins Garcia visited the exhibition pavilion of the National Archives of Georgia and get acquainted with the current exhibition "Repressions in Georgia". Deputy Minister of Justice Mikheil Sarjveladze personally hosted the ambassador.
The visit of the Ambassador of Brazil to the exhibition Pavilion of the National Archives was planned after the Minister of Justice held a summary presentation of the reforms implemented in 2013-2017 at Kvareli branch of Justice Training Center for the heads of diplomatic missions accredited in Georgia and international organizations. At the meeting, the Minister briefly reviewed the activities and reforms implemented by the Ministry of Justice, as well as the largest projects implemented by eleven Legal Entities of Public Law, under its jurisdiction. Among them was the construction of the Exhibition Pavilion of the National Archives, which was opened in July 2016 and has hosted more than 15 exhibitions.