ამერიკელი სტუდენტები ეროვნულ არქივში
დღეს საქართველოს ეროვნულ არქივს ამერიკული საბჭობის "ისწავლე უცხოეთში" პროგრამის ეგიდით საქართველოში მყოფი 10 ამერიკელი სტუდენტი და ამერიკული საბჭოების საქართველოს წარმომადგენლობის დირექტორი ტიმოთი ბლაუველტი ეწვივნენ.
სტუმრები გაეცნენ ეროვნული არქივის მუშაობის სპეციფიკას, არქივში დაცულ უძველეს ისტორიულ დოკუმენტებს. მათ შორის ხელნაწერ საბუთებსა და წიგნებს, საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის დროინდელ მასალებსა და სხვა საინტერესო კოლექციებს;
სტუდენტებმა დაათვალიერეს ეროვნული არქივის რესტავრაციის ლაბორატორია და ადგილზე ნახეს დოკუმენტების რესტავრაციის პროცესი, ასევე გაეცნენ დოკუმენტების დიგიტალიზაციის პროექტის მიმდინარეობას ეროვნულ არქივში.

American Students at the National Archives
10 American students of the program “Study Abroad” of the American councils Georgia visited the National Archives of Georgia today.
The guests were acquainted with the specifics of the archival work, historical documents preserved at the National Archives. Among them were the manuscripts and old books, materials from the period of the First Democratic Republic of Georgia and other interesting collections.
The students inspected the Laboratory of Restoration and acquainted with the restoration process, as well as with the digitalization project of the National Archives of Georgia.