ალექსანდრე ოზეროვის პროექტი – კვირის დოკუმენტი
ეროვნული არქივის  მიმდინარე კვირის დოკუმენტია თბილისში, მიხეილისა და კოლონიის ქუჩების კუთხეში (დღევანდელი დავით აღმაშენებლის გამზ. #44) მდებარე სამსართულიანი სახლის პროექტი, რომელიც დამტკიცებულია 1913 წლის თებერვალში.
საცხოვრებელი სახლის მშენებლობის დამკვეთი იყო თბილისელი ვაჭარი დავით იუზბაშევი. მოგვიანებით, ათწლეულების განმავლობაში, აქ ფოსტა მდებარეობდა.
შენობის არქიტექტურა ცნობილ არქიტექტორ ალექსანდრე ოზეროვს ეკუთვნის. ეროვნულ არქივში დაცული მასალებიდან ირკვევა, რომ მან პროექტი 1911 წლის დეკემბერში შეიქმნა.
შენობის რეაბილიტაცია თბილისის განვითარების პროექტ „ახალი ტფილისის“ პირველი ეტაპის ფარგლებში მიმდინარეობს.

Project of Aleksander Ozerov - Document of the Week
The document of the National Archives of Georgia of the current week is the project of the three storey house located in Tbilisi, in the corner of the streets of Mikhailov and Colony (today’s 44, Aghmashenebeli avenue), approved in February 1913.
The costumer of the house construction was David Yuzbashev, a merchant from Tbilisi. Lately, during the decades a Post Office was located there.
The architect of the building is the Aleksander Ozerov. According to the materials preserved at the National Archives of Georgia, it turns out that the project was created in December 1911.