საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გამოფენა „ჟანდარმერია კავკასიაში“ 2019 წლის 12 ნოემბრიდან 18 დეკემბრამდე იყო წარმოდგენილი.
დამთვალიერებელმა იხილა როგორც ორიგინალი დოკუმენტები, ისე ფოტოასლები თბილისის ჟანდარმთა სამმართველოს ფონდიდან, რომელიც 1839-1917 წლებში ამ ორგანიზაციაში შექმნილ წერილობით დოკუმენტებს, მეთვალყურეობის მასალებს, საიდუმლო კორესპონდენციასა და სხვა საინტერესო დოკუმენტებს აერთიანებს. ამ მასალას ერთვის პატიმრებზე 1904-1917 წლებში შედგენილი ჟანდარმერიის ბარათები. ფოტოებთან ერთად, ბარათებმა შემოგვინახა დაკავებულის თითის ანაბეჭდები, პირადი ინფორმაცია, ფიზიკური აღწერილობა და ინფორმაცია ბრალდების შესახებ.

Exhibition "Gendarmerie in the Caucasus" was held at the Exhibition Pavilion of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia from November 12 to December 18, 2019.
The exhibition featured both original documents and photos from the Tbilisi Gendarmerie Fonds, which combines written documents, surveillance materials, secret correspondence and other interesting documents created by the organization in 1839-1917.
Curators of the exhibition: Ketevan Asatiani, Head of the Scientific Department of the National Archives of Georgia and Tengiz Simashvili, historian.