საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში 2018 წლის 26 დეკემბერიდან 2019 წლის 31 იანვრამდე დამთვალიერებელმა იხილა გამოფენა „ქართული კინო“.
გამოფენა ქართული კინოს 110 წლის იუბილეს მიეძღვნა.
ეროვნულ არქივში ქართული კინოს გადაღების ისტორიის ამსახველი საინტერესო და მრავალფეროვანი მასალა ინახება. მათგან გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო 1920-1980-იან წლებში გადაღებული კინოფილმების გადასაღები მოედნების ფოტოები და ქართული მხატვრული ფილმების აფიშები. ფილმებს შორისაა: „ჩემი ბებია“, „რაც გინახავს, ვეღარ ნახავ“, „არდადეგები“, „მე, ბებია, ილიკო და ილარიონი“, „პასტორალი“, „არაჩვეულებრივი გამოფენა“, „ფეოლა“, „მხიარული რომანი“, „დღე უკანასკნელი, დღე პირველი“, „ვერის უბნის მელოდიები“ და სხვა.

Feature film “Khanuma”, filming location.
From December 26, 2018 until January 31, 2019, visitors to the Exhibition Pavilion of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia saw the exhibition Georgian Cinema.
The exhibition was dedicated to the 110th anniversary of Georgian cinema.
Interesting and varied materials reflecting the history of filming of Georgian cinema was stored in the National Archives. The exhibit featured photos of movie theaters of the 1920s and 1980s and posters of Georgian feature films. Movies include: "My Grandmother", "What You Didn't See," "Holidays," "Me, Grandmother, Iliko and Ilarion", "Pastoral", "Extraordinary Exhibition", "Feola", "Funny Novel", "Day" The Last, Day One, "The Ringtones of the Valley" and more.