ეროვნული არქივი მკვლევართა დარბაზებსა და მისაღებებში სადეზინფექციო სამუშაოებს განახორციელებს
ახალი კორონავირუსის (COVID - 19) შესაძლო გავრცელების პრევენციის მიზნით საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი მკვლევართა დარბაზებსა და მოქალაქეთა მისაღებებში სადეზინფექციო სამუშაოებს განახორციელებს.
დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის რეკომენდაციების შესაბამისად, დეზინფექცია ჩატარდება როგორც თბილისის, ისე რეგიონული ოფისების დარბაზებსა და მისაღებებში.
აღნიშნულიდან გამომდინარე, მკვლევართა დარბაზებში მოქალაქთა მომსახურება 5 მარტიდან დროებით შეჩერებულია.
ამასთანავე, საქართველოს ეროვნული არქივი  რეგულარულად ჩაატარებს შესაბამის სამუშაოებს მოქალაქეთა და თანამშრომელთა დაცვის მიზნით.

National Archives of Georgia will conduct disinfection in the Reading Rooms and Citizens' Receptions
To prevent the possible spread of the new Coronavirus (COVID - 19), the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia will conduct disinfection in the reading rooms and citizens' receptions.
According to the recommendations of the National Center for Disease Control and Public Health of Georgia, relevant works will be carried out in the reading rooms and reception areas of both Tbilisi and regional offices.
Based on the above, the service of the citizens in the reading rooms is temporarily suspended from March 5.
In parallel, the National Archives of Georgia will regularly conduct appropriate work to protect citizens and employees.